Україна вироблятиме біопаливо з буряків

Вівторок, 13 грудня 2011, 15:53

Україна планує незабаром сильно збільшити виробництво цукрових буряків, дві третини з яких передбачається направити на виробництво біопалива.

Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

За його словами, відсутність попиту на український буряковий цукор на зовнішніх ринках змусила уряд розглядати можливість його виробництва з подальшою переробкою на біопаливо.

"Сьогодні є доручення прем'єр-міністра, переорієнтувати галузь з вирощування цукрових буряків на виробництво біопалива", - повідомив Присяжнюк.

За розрахунками уряду, через 4 роки Україна зможе збільшити виробництво цукрового буряка з нинішніх 18 млн тонн до 60 млн тонн, для чого необхідно буде засіяти близько 1 млн га площ.

Для виробництва цукру в обсязі, що покриває внутрішні потреби в країні, Україні досить вирощувати 17-18 млн тонн буряків, відзначив Присяжнюк.

Таким чином, з 40 млн тонн цукрових буряків, підрахували в міністерстві, можна зробити 4 млн тонн біопалива.

Як відомо, Україна за останні кілька років багато разів намагалася домогтися від Росії дозволу на безмитний імпорт цукру.

Розглядалися обсяги імпорту від 100 до 300 тис. тонн цукру.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.