МВФ оцінить, як Україна потратила його гроші за 2008 рік

Середа, 9 листопада 2011, 20:32

Українське питання винесено на порядок денний засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду у п'ятницю, 11 листопада.

Згідно з повідомленням МВФ в середу, директори фонду дадуть оцінку ефективності програми stand by, відкритої для України в період гострої фази кризи восени 2008 року, передає "Інтерфакс-Україна".

МВФ восени 2008 року прийняв рішення про виділення Україні кредиту близько 17 млрд доларів в рамках програми stand-by.

З трьох виділених траншів на загальну суму майже 11 млрд доларів перший в розмірі 4,5 млрд доларів у листопаді 2008 року отримав Нацбанк, проте вже другий, у травні 2009 року, в розмірі 3 млрд доларів був поділений навпіл між НБУ і урядом, а третій, у серпні , на 3,5 млрд доларів повністю пішов уряду, щоб полегшити виконання бюджету і закупівлю природного газу.

Виділення четвертого траншу в розмірі 3,8 млрд доларів було заплановано на листопад 2009 року за підсумками третього перегляду програми.

Місія Фонду завершила роботу в Києві наприкінці жовтня, однак не зробила позитивної заяви про завершення перегляду.

За час після отримання третього траншу уряд України також використав близько 2,1 млрд доларів за рахунок конвертації отриманих від Фонду наприкінці серпня-початку вересня 2009 року спеціальних прав запозичення в рамках розподілу їх між усіма членами МВФ.

Після президентських виборів і зміни уряду в Україні було вирішено припинити програму stand-by 2008 року, і в кінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на близько 15,6 млрд доларів.

Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1,25 млрд. У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити країні другий транш кредиту stand-by у розмірі SDR1 млрд.

Програма stand-by передбачала виділення Україні щокварталу ще восьми траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці.

Однак місія Фонду, що працювала в березні в Києві не стала рекомендувати раді директорів МВФ приймати позитивне рішення про виділення чергового траншу для країни.

МВФ очікував від України затвердження пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення.

Місія МВФ 4 листопада розповсюдила заяву за підсумками роботи в Києві з 25 жовтня по 3 листопада, згідно з яким вона взяла паузу для проведення додаткового відпрацювання технічних питань.

Очікується, що дискусії з питань економічної політики будуть відновлені в найближчому майбутньому.

Крім того, віце-прем'єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко і міністр фінансів Федір Ярошенко на початку листопада провели в Вашингтон переговорів з МВФ, підсумки яких не розголошувалися.

Прем'єр Микола Азаров 4 листопада заявив, що чергова корекція програми співпраці з МВФ запланована після закінчення газових переговорів з Росією, що очікується в листопаді 2011 року.

В уряді України припускають, що два транші програми stand-by можуть бути об'єднані, що дозволить поповнити валютні резерви Нацбанку відразу приблизно на 3 млрд доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!