Кабмін хитрістю збільшить поле для приватизації – опозиція

Середа, 9 листопада 2011, 12:10

Кабінет міністрів намагається розширити перелік об’єктів, що підлягають приватизації.

Про це заявив заступник голови спеціальної контрольної комісії з питань приватизації у Верховній раді, депутат від "БЮТ-Батьківщини" Олександр Бондар у коментарі Радіо "Свобода".

Минулого тижня парламент відхилив проект закону "Про державну програму приватизації", але уряд не полишає спроб забрати рештки держмайна, відзначив він.

"Вони, скоріш за все, будуть змінювати там деякі об’єкти і назвуть закон по-іншому, бо вони не мають права двічі за одну сесію подавати один і той самий проект закону. Вони (члени Кабміну) обійдуть законодавство, змінивши назву", - вважає Бондар.

"Там дуже велика кількість об’єктів виводилася на приватизацію, щоб роздати своїм решту майна. Там виводиться і космічна, і авіаційна галузь, і спиртова, і лікеро-горілчана, і виноробна. Там майже все виводиться у приватизацію. Такі кардинальні зміни вносити у перелік, коли усі конкурси з одним учасником, ми не можемо", - заявив він.

Окрім того, зі списку заборонених до приватизації об'єктів пропонувалося виключити об’єкти портової інфраструктури, метрополітен і теплоелектроцентралі, додав опозиціонер.

У свою чергу, заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов заявив, що уряду не вистачає ресурсів для ефективного управління державним майном, зокрема коштів.

На його думку, щойно буде скорочений список об’єктів, приватизація яких заборонена, одразу знайдуться інвестори, які забезпечать розвиток української промисловості.

"Ми повинні сьогодні розглядати приватизацію як лікування. У нас дуже багато хворих підприємств. Хронічно хворих, які на межі банкрутства", - сказав Чечетов.

"Ліками для підприємства є грошовий ресурс. Чи є такі ліки у держави? Немає! Держава, коли бачить, що коштів немає, повинна просто відпустити підприємство на волю і дати можливість інвестору зайти на це підприємство, вкласти кошти яких не вистачало й забезпечити стратегічну перспективу розвитку підприємства", - заявив він.  

Тим часом, нагадує Радіо "Свобода", триває підготовка до приватизації облгазів: до 11 листопада НАК "Нафтогаз України" має передати Фонду держмайна для подальшої приватизації пакети акцій 48 регіональних газопостачальних компаній.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua