Уряд Греції пішов у відставку

Вівторок, 8 листопада 2011, 17:37

Усі міністри грецького уряду вдень 8 листопада написали заяви про відставку.

Зроблено це було на прохання прем'єр-міністра Георгіоса Папандреу, який оголосив, що хоче якнайшвидше розчистити шлях для формування нового кабінету.

Прем'єр подякував своїм міністрам за виконану роботу і пообіцяв, що новий уряд буде сформовано в самому недалекому майбутньому, передає Лента.Ру.

Одночасно з цим тривають консультації правлячої Соціалістичної партії з опозицією про склад нового - коаліційної - кабінету міністрів. У першу чергу обговорюється кандидатура наступного прем'єра.

Раніше повідомлялося, що Папандреу погодився піти у відставку заради появи у країни уряду національної єдності. Він пішов на цей крок навіть попри те, що місцевий парламент лише недавно висловив йому довіру.

Перестановки в грецькій політичній еліті викликані тяжкою фінансовою кризою, що вразила країну. Іноземні кредитори вимагають від грецького керівництва повної єдності, вважаючи, що тільки в цьому випадку країна зможе справитися з виплатою гігантського боргу і спадом виробництва.

Разом з тим у Європі все частіше обговорюється можливість виходу Греції з єврозони і дефолту цієї країни за її зобов'язаннями.

Однак такий варіант вважається вкрай небажаним, оскільки за Грецією в цьому випадку може піти Італія, яка має схожі проблеми з боргом.

Однак якщо грецька економіка може бути врятована за рахунок вливань із загальноєвропейських резервів, то італійська для цього занадто велика. На її порятунок у європейців просто не вистачить грошей.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!