Уряд неефективно використовує державні кошти

Субота, 5 листопада 2011, 10:04

Сфера державних закупівель в 2010 році і в першому півріччі 2011 року була неконкурентною, закритою і непрозорою, а кошти з держбюджету використовувалися неефективно і нераціонально.

Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати України з посиланням на підсумки розгляду колегією РПУ матеріалів відповідного аналізу, - передає "Уніан".

Згідно з повідомленням, основна проблема, яка не усувається впродовж багатьох років, - це "багатомільярдні втрати бюджету через проведення неконкурентних процедур при здійсненні державних закупівель товарів, робіт і послуг".

За даними РПУ, в 2010 році лише 29 відсотків державних коштів планувалося використати за конкурентними процедурами, решта - за процедурою закупівлі у одного учасника.

В результаті, вартість договорів, укладених торік поза конкурентною процедурою, досягла майже 63 відсотка загальної вартості всіх куплених державою товарів, робіт і послуг.

Аудитори Рахункової палати встановили, що середня вартість закупівлі, здійсненої в 2010 році на конкурсній основі, становила 1,5 мільйона гривень, а закупівлі, проведеної не на конкурентній основі, - 51 мільйон гривень.

"Зазначене свідчить, що за межами законодавчого поля здійснюються закупівлі на багатомільйонні суми, а з дотриманням норм законів - лише тендерні процедури на незначні суми", - йдеться в повідомленні РПУ.

Також наголошується, що недосконалість профільного закону призвела до спотворення всієї системи держзакупівель, перекосу в бік винятків з правил і, як результат, розповсюдження тінізації економіки в державному секторі.

В РПУ наголошують, що порушення порядку держзакупівель має системний характер, повторюється з року в рік, що вказує на відсутність належного контролю уряду і Мінекономрозвитку як уповноваженого органу в цій сфері.

Це веде за собою безвідповідальність і цілковите ігнорування державних інтересів з боку замовників - головних розпорядників бюджетних коштів.

"Колегією відмічено, що забезпечення конкуренції і прозорості державних закупівель без внесення змін до чинного законодавства неможливе", — йдеться в повідомленні Рахункової палати.

Нагадаємо, що нещодавно НАК "Нафтогаз України" купив другу плавучу бурову установку (СПБУ) для "Чорноморнафтогазу" за ціною, яка майже вдвічі перевищує вартість аналогів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!