Придністров'я допускає референдум про приєднання до України

П'ятниця, 4 листопада 2011, 12:59

Президент невизнаної Придністровської Молдавської Республіки Ігор Смирнов припускає проведення референдуму про приєднання Придністров'я до України.

Про це він сказав в інтерв'ю газеті "Україна молода", передають "Українські новини".

"Бажання бути з Україною, вважаю, нікуди не ділося. Звичайно, із самого початку це була ідея українства... Нехай українська громада створить порядок, проведе референдум, і все. І якщо вирішить народ бути з Україною, значить так тому й бути", - сказав Смирнов, відповідаючи на запитання чи можливо, що народ Придністров'я вирішить, щоб регіон став автономією в складі України.

Смирнов нагадав, що в 1924-1940 роках регіон уже входив до складу України як основна частина Молдавської АРСР.

"Взагалі, це територія України, якщо говорити відверто. Уточнюю, Радянської України в складі СРСР. Тому що Придністров'я було автономією УРСР 16 років", - зазначив він.

При цьому, з його слів, на початку 1990-х років разом з однодумцями він вже звертався до України із проханням про приєднання.

При цьому Смирнов поскаржився, що Україна перешкоджає експорту продукції підприємств ПМР.

"Не дає нам, зокрема й Україна, посилаючись на європейські правила, експортувати нашу продукцію. Блокують нас. Мовляв, ми повинні направляти її в Молдову, тому що є невизнаними", - сказав Смирнов.

Лідер Придністров'я додав, що впевнений в майбутньому визнанні незалежності республіки від Молдови, виключивши возз'єднання з нею.

"Світ обов'язково нас визнає! А щодо того, чи бути разом з Молдовою, то ніколи!" - сказав Смирнов.

З його слів, близько 87 країн уже торгують із Придністров'ям, чим фактично визнають його.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!