Білорусь також за те, щоб не пускати український цукор в Митний союз

Середа, 30 листопада 2011, 18:38

Республіка Білорусь виступає за збереження чинності обмежень на ввезення в країни Митного союзу цукру-сирцю до 1 серпня 2012 року.

Як передає УНІАН, про це повідомив сьогодні журналістам голова концерну "Білдержхарчопром" Іван Данченко.

"У Білорусі і Росії цього року рекордно високий урожай цукрового буряка. Так, у Білорусі передбачено одержати цукру на 120-130 тис тонн більше. У зв`язку зі збільшенням виробництва бурякового цукру слід обмежити ввезення в Митний союз цукру-сирцю", - зазначив Данченко.

За словами голови "Білдержхарчопрому", для цього виробники Білорусі, Росії і Казахстану вноситимуть пропозиції в Комісію Митного союзу про продовження дії існуючого імпортного митного збору на цукор-сирець у розмірі 140 доларів за тонну.

"З 1 травня 2012 року це мито мало бути знижене до 50 доларів, проте буде внесено пропозицію про його збереження в розмірі 140 дол до 1 серпня 2012 року", - повідомив Данченко.

Він зазначив, що переробка цукру на білоруських заводах триватиме ще 50 днів, кінцевий термін – 20 січня 2012 року.

"Погода дозволяє не допускати втрат, не бачимо поки що втрат щодо зберіганню, вихід цукру технологічний, ресурси використовуються грамотно", - підкреслив Данченко.

Як повідомляв УНІАН, раніше урядова підкомісія щодо захисних заходів у зовнішній торгівлі під головуванням першого віце-прем`єр-міністра Росії Віктора Зубкова схвалила пропозицію про встановлення в період з 1 травня по 31 липня 2012 року митного збору на ввезення цукру-сирцю на рівні 140 доларів за тонну.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!