У Європі запустили тестові місцевими валютами замість євро

Понеділок, 28 листопада 2011, 15:48

Учасники валютного ринку почали тестувати програми для торгів скасованими валютами країн єврозони.

Про це повідомляє "Лента.Ру" із посиланням на публікацію у The Wall Street Journal.

Одна з лідируючих брокерських компаній ICAP підтвердила виданню, що тестує програму для торгів драхмою на випадок виходу Греції з єврозони.

Також джерела видання стверджують, що до можливого краху євро готується ще один великий учасник ринку - CLS Bank. Які валюти він тестує, не уточнюється.

Чутки про можливий вихід Греції з єврозони з'явилися після того, як країна навесні 2010 року звернулася за кредитною підтримкою до ЄС і МВФ.

Обговорення такого сценарію стало більш інтенсивним влітку 2011 року, коли у Афін виникли складнощі із рефінансуванням державного боргу.

27 листопада прем'єр-міністр Італії Маріо Монті допустив крах євро в тому випадку, якщо Рим оголосить про нездатність розраховуватися за боргами.

Канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі погодилися з главою італійського кабінету міністрів.

25 листопада, Італії довелося встановити ставку у розмірі майже 7% для своїх шестимісячних облігацій - рекордний в історії єврозони рівень.

Раніше минулого тижня рекордні процентні ставки встановила Іспанія - на аукціоні 22 листопада тримісячні бонди були розміщені з купоном трохи більше 5%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!