Українці купуватимуть та продаватимуть квартири за новими правилами

Понеділок, 28 листопада 2011, 12:00

Замість БТІ оформляти право власності, видавати довідки та посвідчувати угоди буде Укргосреестр - нова структура при Мін'юсті.

Зміни набирають чинності з 1 січня 2012 року.

Звірка квартири з її техпаспортом тепер уже необов'язкова при перепродажі. Але ріелтори побоюються, що знизиться контроль за операціями, що збільшить кількість афер, пише SV-Development, передає "Минфин".

Ще в жовтні президент Віктор Янукович заявив, що БТІ - це одна з найбільш непрозорих і корумпованих сфер.

Щоб прискорити розгляд питання, там потрібно платити по 600-700 доларів, а щоб технік, який звіряє реальний стан квартири з її планом, закрив очі на наявність перепланування - від 500 доларів.

За новими правилами, БТІ буде проводити лише первинну технічну інвентаризацію в новобудовах при їх здачі в експлуатацію. Якщо житло потім будуть продавати, дарувати, перепланувати, в БТІ звертатися не потрібно.

За новими правилами документи можна буде подавати за принципом єдиного вікна, а чиновник або технік не повинен буде виїжджати на квартиру.

Зараз для людей, які купують квартиру за договором купівлі-продажу, діє подвійна реєстрація: спочатку реєструється договір нотаріусом, потім люди йдуть в БТІ і оформляють право власності на нерухомість.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!