Укрсиббанк продає роздрібний бізнес – ЗМІ

Понеділок, 28 листопада 2011, 09:36

Укрсиббанк почав шукати покупця на свій роздрібний бізнес.

За словами обізнаних джерел видання "Экономические известия" на фінансовому ринку, представники групи BNP Paribas SA, що володіє майже 85%-им пакетом акцій Укрсиббанку, активно намагаються знайти покупця на велику частину відділень банку, а також його роздрібний бізнес.

У прес-службі банку до моменту здачі номера до друку не змогли ні підтвердити, ні спростувати дану інформацію.

Укрсиббанк, з 30 млрд гривень активів якого більше 65% становлять кредити приватним клієнтам, сильно залежить від платоспроможності громадян.

А в зв'язку з погіршенням прогнозів щодо розвитку української економіки, а також потенційними курсовими коливаннями, продажем роздробу банк може намагатися мінімізувати ризики свого балансу.

Левова частка кредитів банку приватним клієнтам видана у валюті - 16,7 млрд гривень, з 19,6 млрд гривень позик, виданих приватним особам.

Більша частина кредитів "фізикам" в портфелі Укрсиббанку - іпотека.

Причому зовсім недавно банківський ринок розбурхували чутки про те, що банк виставив на продаж портфель проблемних іпотечних кредитів на суму в 1 млрд доларів, що дозволяє оцінити рівень проблемки в роздрібному кредитному портфелі фінустанови на рівні 50%.

За даними НБУ на 1 жовтня під знецінення кредитів банк сформував резерви на рівні 7,1 млрд гривень.

"Те, що майже половина валютних іпотечних кредитів сьогодні не обслуговується, - це факт, - говорить президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. - Цифра може стати ще більшою, якщо ціни на нерухомість впадуть, а курс долара виросте".

Очевидно, що турбує банкірів і механізм розрахунку валютної позиції, який зараз не дозволяє враховувати в ній резерви під валютні кредити.

За словами одного з банкірів, на додачу до роздрібного портфелю менеджмент Укрсиббанку виставив на продаж і велику частину приналежних фінустанові відділень.

"Мережа банку не налаштована на отримання комісійних доходів, як у того ж Приватбанку або "Правекс-Банку", - говорить фінансист .- "Укрсиб", як і "Райффайзен Банк Аваль", орієнтувався на видачу кредитів - тепер така модель зробила його відділення збитковими".

На його думку, якщо продаж роздрібу відбудеться, Укрсиббанк сконцентрується на корпоративному кредитуванні експортерів. А якщо цей бізнес не піде - взагалі може піти з ринку.

Експерти кажуть, що покупцем всього роздрібного бізнесу Укрсиббанку може стати "Дельта Банк", який в свою чергу зараз активно шукає кошти на проведення угоди.

"Дельта Банк", на їхню думку, здатний швидко переорієнтувати мережу на отримання комісійних доходів, так як йому не треба проводити довгі узгодження на рівні головного банку в іншій країні, що істотно знижує оперативність і якість рішень.

Голова ради директорів "Дельта Банку" Микола Лагун ці чутки не коментує.

Однак, за відомостями видання, зараз розглядається можливість створення консорціуму для придбання роздробу "Укрсибу" за факторинговими схемами за участю "ОТП Банку".

Хоча топ-менеджер "ОТП Банку" Дмитро Зінков цю інформацію в розмові з кореспондентом видання спростував.

Роздрібний портфель кредитів Укрсиббанку оцінюється учасниками ринку в 20-30 центів за долар номінально виданих позик.

І вважають при цьому, що дана угода може підштовхнути інші банки до активного продажу роздрібних кредитів через те, що подібні оцінки, після того як вони стануть публічними, можуть спровокувати зростання кількості кредитів.

"Ну хто стане повертати банку весь борг, якщо на ринку буде чіткий індикатор - банкіри згодні отримати 20-30% від заборгованості, а решту списати", - запитує голова правління одного з великих банків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua