Екс-прем'єр РФ: з Митним союзом не можна поспішати

П'ятниця, 25 листопада 2011, 10:09

Поспішати з розширенням Митного союзу і ЄЕП не можна.

Таку думку висловив екс-прем'єр-міністр Росії Євген Примаков у Москві в ході круглого столу на тему "Велика країна: перспективи інтеграційних процесів на пострадянському просторі в рамках Євразійського союзу", повідомляє агентство УНІАН.

"Не можна поспішати з розширенням тристороннього російсько-казахстансько-білоруського об'єднання, яке є базою Євразійського економічного союзу. Ми знаємо, що в нього вже стукаються Киргизія і Таджикистан", - сказав Примаков.

Він підкреслив, що всі потенційні учасники повинні відповідати певним критеріям, напрацьованим до, а не під час участі.

На думку Примакова, при створенні Євразійського союзу необхідно використовувати досвід Європейського Союзу.

За його словами, криза в ЄС викликана тим, що союз розростався дуже стрімко.

"Вважалося, що чим ЄС ширший, чим більше країн у ньому, тим він потужніший, але виявилось, всі справжні біди почалися через те, що у союз влилося дуже багато країн, незіставних за своїми можливостями із жменькою західноєвропейських держав - засновниць", - сказав Примаков.

За його словами, Шенгенська угода, єдина валюта увійшли у протиріччя із суверенітетами країн - членів Євросоюзу, що зберігалися.

За його словами, однією з ознак кризи ЄС є неспроможність провести Конституцію, де була б зафіксована необхідність створення політичних і військових наднаціональних структур.

Також Примаков зазначив, що СНД виявилася нежиттєздатною, у першу чергу, через відсутність наднаціональних органів.

"Це ще раз показало, що у Біловезькій пущі більше думали про ширму якусь, яка б прикривала розпад Радянського Союзу, ніж про альтернативу, яка б могла бути замість Союзу", - сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!