"Енергоатом" хоче отримати право купувати ОВДП

Четвер, 24 листопада 2011, 16:40

Кошти, що вiдраховуються НАЕК "Енергоатом" для формування фонду зняття з експлуатацiї ядерних установок, надходять до державного бюджету, але використовуються не за призначенням.

Про це повiдомив журналiстам президент компанiї Юрiй Недашковський у Києвi в четвер, передає "Інетрфакс-Україна".

"На сьогоднi цi кошти, якi ми перераховуємо, близько 284 млн гривень щорiчно, вони не працюють як фонд. Вони заходять до бюджету i десь там розчиняються", - сказав вiн.

За словами Недашковського, до цього призводить неузгодженiсть законодавчої бази.

"Згiдно iз законом, за кошти фонду Мiненерговугiлля має закуповувати цiннi папери (ОВДП). Це треба, щоб захистити грошi вiд iнфляцiї. Проте мiнiстерство - неприбуткова органiзацiя, i як тiльки мiнiстр або його заступник пiдпишуть щось у цьому напрямi, ними зацiкавиться прокуратура", - сказав президент "Енергоатому".

На думку Недашковського, виходом iз цiєї ситуацiї є передача повноважень Мiненерговугiлля iз закупiвлi цiнних паперiв операторовi АЕС України. "Якщо уповноважать "Енергоатом", компанiя закуповуватиме цiннi папери i в якомусь депозитарiї їх зберiгатиме", - сказав вiн.

Як повiдомлялося, голова парламентського комiтету з питань паливно-енергетичного комплексу та ядерної безпеки Микола Мартиненко пропонує парламенту передати НАЕК "Енергоатом" вiд Мiненерговугiлля право купiвлi державних цiнних паперiв за кошти фонду зняття з експлуатацiї ядерних установок.

Вiдповiдна iнiцiатива мiститься в проектi постанови Верховної Ради №8782/П вiд 14 жовтня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!