Україні загрожує "штучна" криза – експерт

Четвер, 24 листопада 2011, 10:39

Національний банк України своєю боротьбою проти інфляції може розвалити банківську систему країни: зменшення рівня інфляції може спровокувати в Україні "рукотворну" банківську кризу.

Таку думку висловив керуючий партнер інвестиційної компанії Сapital Times Ерік Найман у коментарі ТСН.

"Зниження інфляції в Україні є досить важливим завданням, тому інфляція на рівні 5-6% річних у довгостроковому періоді, якщо вдасться утримати її не вище за цей рівень, протягом тривалого періоду часу (кілька років), зазвичай призводить до великого сплеску і прямих іноземних інвестицій та портфельних інвестицій", - розповів експерт.

Проте, за його словами, тут важливо, щоб Національний банк не перегнув палицю, тому що зараз зменшення інфляції може спровокувати рукотворну банківську кризу.

Оскільки об'єктивних причин для банківської кризи в Україні немає, то просто, створивши штучно грошовий голод, банки можуть виявитися не в змозі проводити платежі.

"Це породить недовіру спочатку на міжбанківському рівні, а потім кризу довіри населення по відношенню до банків. І тоді замість низької інфляції, відбудеться відтік коштів населення із банків", - додав Найман.

Експерт також підкреслив, що в такому разі, забираючи гроші з банків, населення тут же скуповує долари. І в такому разі ефект буде протилежним - різкий стрибок інфляції.

"Якщо в НБУ тонко розуміють цю межу і не дадуть банківській системі вийти з-під контролю, підтримають вчасно ліквідністю систему, тоді їм вдасться вперше за довгі роки грамотне управління монетарною системою і валютним ринком", - резюмував Найман.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!