Україна домовляється з Туреччиною про транспортування газу через Босфор

Вівторок, 22 листопада 2011, 16:49

Україна проводить консультацiї з Туреччиною з технiчних питань проходження танкерiв-газовозiв до майбутнього LNG-термiнала через Босфор.

Про це повiдомив Надзвичайний i Повноважний посол України в Туреччинi Сергiй Корсунський на презентацiї нацiональних проектiв України в Стамбулi у вiвторок, передає "Інтерфакс-Україна".

"Босфор вiдкритий для нас, вiдповiдно до мiжнародної конвенцiї. Однак протока дуже перевантажена, i чекати, що танкер буде проходити, наприклад, кожної п'ятницi, не можна. Був випадок, коли судна взагалi чекали мiсяць, доки припиниться шторм у Чорному морi", - сказав вiн.

За словами дипломата, через малу глибину i ширину деяких дiлянок Босфору його проходження є технiчно складним, перед протокою весь час стоїть черга з кораблiв.

Проте, за словами голови Держагентства з iнвестицiй та управлiння проектами Владислава Каськiва, значних труднощiв бути не повинно. "За рiк через Босфор проходить 50 тис. кораблiв, а нам потрiбно 50-70", - зазначив вiн.

Як повiдомлялося, попереднiй проект будiвництва LNG-термiнала, конкурс на розробку ТЕО якого виграла компанiя Socoin Ingenieria y Construccion Industria (Iспанiя), передбачає поставку до 2014 року перших партiй скрапленого газу в обсязi 2 млрд куб. м газу на рiк, до 2015 року - доведення цих обсягiв до 5 млрд куб. м, до 2017 року - до 10 млрд куб. м газу на рiк.

Розглядається п'ять майданчикiв для будiвництва термiнала, зокрема, наземнi: майданчик бiля Одеського припортового заводу, майданчик бiля нафтового термiнала ВАТ "Укртранснафта" (обидва майданчики перебувають у районi порту "Южний"), поблизу Очакова (Миколаївська обл.), у береговiй зонi Березанського лиману (Миколаївська обл.), а також офшорний СПГ (LNG) - термiнал у районi Одеси.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!