Кілометр автодороги в Україні коштує 5 мільйонів доларів – Укравтодор

Понеділок, 21 листопада 2011, 14:21

Будівництво кілометра автодороги в Україні коштує в середньому 5 млн доларів.

Про це розповів заступник голови "Укравтодору", голова комісії з реорганізації Держслужби автомобільних доріг Євген Прусенко в ефірі Радіо "Свобода".

"Дорога першої категорії, яка має чотири смуги руху, по дві в обох напрямках, коштує орієнтовно 5 млн доларів, тобто десь 40 млн гривень. Якщо там більше штучних споруд, може бути трохи дорожча, якщо це дорога у відкритій місцевості, вона може бути дешевшою", – зазначив Прусенко.

За словами заступника голови "Укравтодору", в Польщі середня вартість кілометра такої дороги становить 6-8 млн євро, у Німеччині – 9-10 млн євро.

"Головна різниця – у вартості робочої сили, тому що, наприклад, за вартістю бітуму ми вже майже зрівнялися з Європою. Техніка працює та сама, технології ті самі. Кам’яні матеріали у Європі трохи дорожчі", – сказав Прусенко.

Він також спростував інформацію про те, що частина матеріалів, які закуповуються для будівництва доріг, в Україні використовуються не за призначенням.

"У нас десятки перевіряючих органів, які контролюють, щоб усе використовувалося за призначенням", – наголосив заступник голови "Укравтодору".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!