Уряд хоче спростити реєстрацiю нерухомості

Середа, 2 листопада 2011, 19:55

Уряд пропонує вдосконалити та спростити процедури державної реєстрацiї прав на нерухоме майно та їх обтяжень, зокрема надати можливiсть подавати документи в електроннiй формi.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Вiдповiдний законопроект "Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо спрощення державної реєстрацiї речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" № 9372 вiд 1 листопада 2011 року зареєстровано у Верховнiй радi.

"В проектi передбачається можливiсть подання документiв на державну реєстрацiю прав як у паперовiй, так i в електроннiй формi", - йдеться в пояснювальнiй записцi до законопроекту.

Також у законопроекті передбачено право нотарiусам надавати разом з органами державної реєстрацiї прав витяги з Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Згідно з законопроектом існує можливiсть отримання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно особам, якi мають речовi права на чуже нерухоме майно, а також iнформацiї про наявнiсть iпотеки та обтяжень речових прав на нерухоме майно.

Окрiм цього, пропонується звiльнити фiзичних та юридичних осiб вiд сплати державного мита пiд час проведення державної реєстрацiї прав, якi виникли та зареєстрованi до 1 сiчня 2012 року.

У законопроектi також визначено порядок взаємодiї органiв державної реєстрацiї прав з органами державної виконавчої служби та нотарiусами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!