Україна навряд чи домовиться з МВФ про кредит

Середа, 2 листопада 2011, 18:55

Двотижневі переговори місії Міжнародного валютного фонду з українською владою, що завершуються в Києві 4 листопада, швидше за все, не увінчаються домовленістю про відновлення фінансової допомоги країні.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело, близьке до переговорів.

За його даними, причиною відмови в кредитах є відмова України підвищити тарифи на газ для населення і скоротити дефіцит державних фінансів.

"Місія їде ні з чим. Важко уявити, щоб при такому рівні відсутності взаєморозуміння була б досягнута домовленість про фінансування. Уряд відмовляється підвищувати тарифи", - сказало Reuters джерело, близьке до переговорів.

Воно зазначає, що МВФ наполягає на підвищенні тарифів у будь-якому випадку.

"А ми відповідаємо, що ми перебуваємо на фінішній прямій переговорів з Росією і залежно від того, про що ми домовимося, стане зрозуміло, що робити з тарифами", - сказав агентству в середу прес-секретар прем'єр-міністра Віталій Лук'яненко.

Як відомо, Україна вже понад півтора року безуспішно намагається домогтися від Росії перегляду невигідної ціни на паливо, передбаченої контрактами, підписаними попереднім урядом в січні 2009 року.

"Абсурдно очікувати від Росії такої знижки на газ, щоб можна було подолати дефіцит Нафтогазу без підвищення тарифів", - сказало джерело. За його словами, експерти МВФ стурбовані дефіцитом "Нафтогазу" і бюджету в цілому.

Інше джерело припустило, що підсумком двотижневих переговорів буде заява сторін про готовність продовжувати переговори і співпрацю.

"З точки зору прес-служби уряду, переговори ведуться інтенсивно, на високому рівні, і мова йде про продовження програми співпраці... Ми очікуємо, що співпраця буде продовжуватися і після від'їзду місії", - сказав прес-секретар прем'єра.

Нагадаємо, у вересні віце-прем'єр Сергій Тігіпко сказав, що відсутність фінансової підтримки МВФ позбавляє Україну також можливості отримати кредити Світового банку та інших міжнародних фінансових організацій, необхідні в умовах недоступності зовнішніх позик через волатильність міжнародних ринків капіталу.

Влітку 2010 року МВФ, який є ключовим кредитором України, схвалив програму співпраці stand-by на загальну суму понад 15,5 мільярда доларів. У 2011 році Фонд був готовий щоквартально виділяти Києву за 1,5 мільярда доларів для підтримки реформ.

Однак з 2011 року країні не вдалося отримати жодного із запланованих траншів через невиконання взятих у рамках програми зобов'язань.

Зокрема, пенсійна реформа, спрямована на скорочення дефіциту державного Пенсійного фонду, стартувала з 1 листопада замість обіцяного початку року.

Дата ж обіцяного підвищення тарифів на газ для населення для скорочення дефіциту держхолдингу "Нафтогаз" взагалі не визначена.

Фінансове становище "Нафтогазу" погіршується через продаж газу комунальній теплоенергетиці і населенню за цінами нижчими від ринкових.

25 жовтня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що переговори з МВФ будуть непростими, але Київ розраховує на взаєморозуміння.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!