Литва націоналізувала банк росіянина

П'ятниця, 18 листопада 2011, 14:34

Влада Литви несподівано націоналізувала третій за розміром депозитів банк країни Snoras, 68 відсотків якого належить російському підприємцю Володимиру Антонову, а прокуратура має намір викликати банкіра і його литовського партнера на допит.

Прем'єр-міністр Литви запевнив у п'ятницю, що банківська система країни в безпеці, незважаючи на екстрену націоналізацію п'ятого за розміром активів банку країни, передає Reuters.

Тим часом влада сусідньої Латвії ввела обмеження на зняття коштів з депозитів у місцевій "дочці" Snoras, Krajbanka.

Литва взяла під контроль Snoras на вимогу центробанку, який стверджує, що знайшов дірку в мільярд літів ($ 392 мільйонів) в балансі. Слідчі органи повідомили, що почали розслідування.

"Це проблема одного банку. Будь-яка інформація про те, що в інших банків можуть бути проблеми - це чутки", - сказав прем'єр-міністр Андрюс Кубілюс по радіо про націоналізацію Snoras.

Акції фінансових компаній Литви впали, а вартість страхування литовського боргу від дефолту виросла до максимальних значень за два роки.

Центральний банк Литви заявив, що його інспектори не змогли знайти цінні папери в Snoras, заявлені як активи, і змушений був діяти швидко після виявлення різкого скорочення депозитів банку.

Прокуратура повідомила, що відкриває слідство по справі про розкрадання і фальсифікацію бухгалтерських відомостей і хоче викликати на допит Антонова і його партнера Раймондаса Баранаускаса.

Баранаускас, якому належить 25,3 відсотка Snoras, назвав націоналізацію "грабежем" і спростував інформацію про те, що кредитор став неплатоспроможним.

У четвер парламент Литви схвалив план реструктуризації Snoras, який передбачає переклад "хороших" активів і застрахованих депозитів кредитора на баланс державного банку, який буде заснований пізніше.

Міністр фінансів Інгріда Шимоне сказала в парламенті, що очікує завершення реструктуризації приблизно через місяць. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!