Міжнародний фонд готовий дати Україні грошей на енергоефективність

Четвер, 17 листопада 2011, 20:07

Фонд Східноєвропейського партнерства готовий виділити Україні 1,5 млрд. дол. для реалізації проектів з енергоефективності.

Про це заявив голова Державного агентства з енергоефективності і енергозбереження Микола Пашкевич, повідомляє агентство УНІАН.

"Донори Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності і навколишнього середовища готові залучити на підвищення енергоефективності української економіки близько 1,5 млрд. доларів", – сказав він, коментуючи результати своєї участі у засіданні Асамблеї вкладників Фонду, яке пройшло минулого тижня в Лондоні.

За словами Пашкевича, в рамках засідань були затверджені перші 7 проектів фінансування для України.

Зокрема, модернізація системи центрального теплопостачання (м. Тернопіль), інвестиції в енергоефективність підприємств централізованого опалення ТЕЦ в 10 українських муніципалітетах середнього масштабу, модернізація системи центрального теплопостачання (м. Житомир), модернізація ТЕЦ (м. Львів), модернізація систем водопостачання і стічних вод (м. Миколаїв), реконструкція системи центрального теплопостачання "Теплотрансервіс" (м. Рівне), енергоефективний проект (м. Запоріжжя).

"Загальна вартість гранту на проекти становить 31 млн. євро. Першочерговими є проекти з удосконалення систем комунального опалення і проекти, які дають швидкий ефект в галузі енергозбереження", - відзначив Пашкевич.

Він також підкреслив, що під час засідання ФРН, Канада і Литва висловили бажання залучитися до роботи Фонду.

США, у свою чергу, поінформували про готовність надати перший транш у розмірі 1,5 млн. євро.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua