Азаров взявся за овочі

Середа, 16 листопада 2011, 17:08

Кабінет міністрів на засіданні 31 жовтня схвалив Концепцію розвитку овочівництва та переробної галузі.

Про це повідомляє агентство "ЛІГАБізнасІнформ" із посиланням на прес-службу уряду.

Метою Концепції, згідно із повідомленням, є нарощування обсягу виробництва високоякісної овочевої продукції в 2015 році до 10 млн. тонн, забезпечення продукцією овочівництва на рік у розрахунку на одну людину в кількості, яка відповідає певним науково обґрунтованим нормам споживання, і розвиток ринкової інфраструктури, пов'язаної із забезпеченням населення такою продукцією.

Концепцію передбачається реалізувати до 2015 року. Орієнтовний обсяг фінансування розвитку овочівництва та переробної галузі до 2015 року становить 30,8 млрд грн., з яких із державного бюджету будуть виділені 650 млн грн., із місцевих бюджетів - 150 млн грн.

Як наголошується в Концепції, можливі два варіанти досягнення поставленої мети.

Перший передбачає оновлення матеріально-технічної бази овочівництва та переробної галузі за власні кошти, другий - створення правових, фінансових і організаційних умов для забезпечення зростання обсягів виробництва продукції овочівництва та переробної галузі шляхом залучення інвестицій в умовах сприятливої зовнішньої середовища та надання державної підтримки.

Застосування другого варіанту як оптимального дозволить стимулювати виробництво в Україні достатньої кількості високоякісної продукції овочівництва та переробної галузі, створити умови для забезпечення населення такою продукцією в достатній кількості за доступними цінами і сформувати потужний експортний потенціал, наголошується у документі.

Згідно із розпорядженням уряду, Міністерство аграрної політики і продовольства спільно із зацікавленими центральними органами виконавчої влади та Національною академією аграрних наук у шестимісячний термін повинні розробити з урахуванням положень Концепції розвитку овочівництва та переробної галузі та подати Кабінетові міністрів проект постанови уряду про внесення змін до Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!