Держборг скоротився до 36% ВВП

Понеділок, 14 листопада 2011, 19:07

Державний борг України на початок жовтня 2011 року становив 365,5 млрд грн., або 36% прогнозованого на цей рік валового внутрішнього продукту.

Про це заявила головний науковий співробітник відділу держфінансів Держінституту економіки та прогнозування НАНУ Тетяна Богдан на зустрічі прем'єра Миколи Азарова з журналістами, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"З початку року відносна величина держборгу зменшилася на 3,5%", - додала експерт.

Вона не уточнила, про який саме борг ідеться, проте згідно з останніми оприлюдненими даними Мінфіну про держборг за підсумками червня, мається на увазі прямий держборг.

Азаров на зустрічі заявив, що з 2012 року Україна планує розпочати суттєве скорочення держборгу до ВВП, відзначивши, що протягом серпня-жовтня 2011 року уряд утримувався від запозичень.

"Впораємося власними ресурсами, зменшуючи навантаження на банки, щоб збільшити можливість кредитування економіки", - сказав він.

Глава уряду додав, що в 2012 році планується вийти на дефіцит держбюджету 2,5% ВВП - "максимум 3% ВВП".

Як повідомлялося, сукупний державний (прямий) і гарантований борг України в січні-червні 2011 року збільшився на 10,8%, або на $5,88 млрд - до $60,18 млрд, що стало черговим історичним максимумом для країни.

При цьому прямий держборг виріс на 12,5% - до $45,7 млрд, гарантований - на 5,9%, до $14,48 млрд.

Потім Мінфін без пояснення причин припинив публікацію даних про держборг.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!