Італія продала єврооблігацій на 3 мільярди євро

Понеділок, 14 листопада 2011, 13:45

Італія у понеділок розмістила п'ятирічні суверенні облігації на 3 млрд євро, тобто весь запланований обсяг.

Прибутковість бондів підскочила до максимального рівня більш ніж за 14 років, повідомляє агентство Bloomberg.

Середньозважена дохідність паперів становила 6,29% річних, ставши максимальною з червня 1997 року і суттєво перевищивши показник попереднього аукціону (5,32%), який відбувся 13 жовтня.

Попит на облігації в понеділок перевершив пропозицію в 1,47 рази в порівнянні з 1,34 рази на жовтневому аукціоні, передає Forbes.

Експерти відзначають, що, незважаючи на достатній попит, трейдери зберігають побоювання щодо перспектив італійської економіки та можливостей "технічного" кабінету міністрів Маріо Монті впоратися з борговими проблемами держави.

Як повідомлялося раніше, колишній єврокомісар з антимонопольної політики отримав в неділю мандат на формування нового уряду, головним завданням якого стане запобігання подальшого сповзання країни в боргову кризу.

Склад ради міністрів Монті може оголосити вже в понеділок. На даний момент він продовжує консультації з основними політичними силами країни щодо формування коаліційного кабінету.

У 2012 році Італії належить погасити боргові зобов'язання на 200 млрд євро - ця сума вдвічі вища, ніж, наприклад, аналогічна сума для Іспанії.

Перше погашення в 2012 році обсягом 26 млрд євро припадає на 1 лютого.

Прибутковість п'ятирічних облігацій Італії опустилася в ході торгів понеділка на 2 базисних пункти - до 6,44% річних.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!