Ревізори побачили проблеми з пунктами пропуску вболівальників на "Євро-2012"

Понеділок, 14 листопада 2011, 13:30

З 2008-го і до липня 2011 року в експлуатацію введено лише чотири з 23 пунктів пропуску через державний кордон.

Як передає прес-служба Рахункової палати, відомство перевірило виконання Державної цільової програми підготовки та проведення "Євро-2012" в частині використання бюджетних коштів на облаштування пунктів пропуску через державний кордон.

"Встановлено, що, починаючи ще з 2008-го і до липня 2011 року, в експлуатацію введено лише чотири з 23 визначених програмою об'єктів. Не розпочато роботи на 11 об'єктах і щодо чотирьох навіть не затверджено проектно-кошторисної документації", - йдеться в повідомленні прес-служби.

"Ступінь готовності тих 8 пунктів пропуску, які будуються і реконструюються, знаходиться у межах 3-77 % від запланованих обсягів. Фактично освоєно лише 18,3 % від визначених програмою бюджетних коштів", - підкреслює відомство.

Аудитори зазначили, що перелік заходів з облаштування пунктів пропуску в 2008-2011 роках коригувався урядом сім разів.

"Проте реальні потреби в будівництві та реконструкції пунктів пропуску через кордон все одно не бралися до уваги, а тому на всіх етапах - від планування до коригування заходів - закладалися ризики розпорошення бюджетних коштів", - зазначає Рахункова палата.

Зокрема, незважаючи на обмежені можливості держбюджету, до переліку заходів включено облаштування пунктів пропуску Дзвінкове та Косино, які розміщені осторонь від автомагістралей, що ведуть до місць проведення матчів.

"Ці об'єкти не завантажені й на третину своєї потужності, а вірогідність переміщення через них іноземних вболівальників надто низька", - йдеться в повідомленні.

"Митні органи не забезпечили належної організації та контролю за здійсненням будівельно-монтажних робіт, раціональним використанням капітальних вкладень, внаслідок чого неефективно витрачено кошти у сумі 15,1 млн. гривень та з порушенням законодавства - 0,7 млн. гривень"

"Більше того, при існуванні боргу перед підрядниками за виконані у 2009-2010 роках роботи (близько 11 млн. грн.) до бюджету з року в рік повертаються значні суми через неналежне розпорядження фінансовими ресурсами. Загалом за останні кілька років до державного бюджету повернуто 20,7 млн. невикористаних гривень", - резюмує Рахункова палата.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua