Податкова об'єднала чотири справи Тимошенко

Понеділок, 14 листопада 2011, 09:56

Податкова повідомила, що Юлії Тимошенко пред'явлено звинувачення в організації приховування 165 млн доларів валютної виручки корпорації "Єдині енергетичні системи України".

Також її звинувачують у розкраданні бюджетних коштів, ухилення від сплати податків на суму 47 млн гривень шляхом введення схеми розрахунків за товарно-матеріальні цінності та приховуванні доходів ЄЕСУ з використанням офшорних компаній, пише "Комерсант Україна".

Як відомо, податкова міліція почала розслідувати чотири кримінальні справи, що стосуються діяльності корпорації ЄЕСУ в 1995-1997 роках, коли корпорацію очолювала Юлія Тимошенко.

Захисник Тимошенко Сергій Власенко повідомив, що в даний час ДПС об'єднала ці чотири кримінальні справи в одну.

"У четвер Юлії Володимирівні було пред'явлено звинувачення У п'ятницю слідчі дії також проводилися -. Слідчий почав її допитувати", - сказав Власенко.

Слід зазначити, що Генпрокуратура зі свого боку порушила відносно Тимошенко ще ряд кримінальних справ.

Зокрема, лідер "Батьківщини" звинувачується в спробі захоплення в 2003 році Лук'янівського СІЗО і замаху на дачу хабара членам Верховного суду.

Крім того, Генпрокуратура перевіряє її причетність до вбивства народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році.

Тимошенко, за словами її захисника, відмовилася підписувати протокол про пред'явлення звинувачень, тому що не згодна з ними.

Власенко не став називати статті, за якими звинувачується його підзахисна. "Аргументи - не сильна сторона слідства. У податковій міліції стверджують, що змушені розслідувати цю справу, тому що є постанова генерального прокурора Віктора Пшонки, що відновлює закриту в 2004 році кримінальну справу, - заявив Сергій Власенко .- Вони кажуть: Вибачте, у нас є документ, який ми повинні виконувати".

Слідчі дії за обвинуваченням Тимошенко в ухиленні від сплати податків і замаху на незаконне відшкодування ПДВ корпорацією ЄЕСУ проводяться в її камері.

"У п'ятницю, як і в четвер, під час слідчих дій вона лежала, не могла ходити, але слідчий не прийняв це до уваги", - повідомив Власенко. Він назвав дії слідства щодо його підзахисної "зловживанням важким станом людини".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!