Уряд може ввести мінімальні ціни на імпортний алкоголь

Понеділок, 14 листопада 2011, 09:32

На імпортний алкоголь можуть бути введені мінімальні роздрібні ціни.

10 листопада перший віце-прем'єр-міністр економічного розвитку Андрій Клюєв доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі спільно з Міністерством аграрної політики прорахувати індикативні ціни алкогольних виробів, пише видання "Комерсант Україна".

Також будуть розглянуті пропозиції виробників, для яких мінімальні ціни діють уже кілька років.

Ініціатива введення мінімальних цін для імпортерів виходить від українських горілчаних компаній, які побоюються демпінгу з боку російських виробників, пише видання з посиланням на свої джерела.

Для вітчизняних компаній мінімальні ціни вже діють і становлять 26,1 грн за пляшку 0,5 л.

У той же час в Росії собівартість виробництва набагато нижча, що дозволяє виробникам ставити більш низькі ціни, відзначає віце-президент Торгово-промислової палати В'ячеслав Сокерчак.

Зараз імпортна продукція займає близько 10% ринку горілки, який можна оцінити в 25-30 млн дал на місяць.

Причому частка російської продукції на ринку почала рости після того, як український алкоголь подорожчав через нові акцизні ставки. Минулий раз акциз був збільшений 1 січня - на 6,9%, до 42,12 грн за літр спирту.

Однак основною проблемою ринку є не дешевий російський алкоголь, а найдорожчий український, зазначає керівник асоціації "Укргорілка" Іван Жолнер.

"Собівартість українського виробництва постійно зростає через підвищення акцизів і цін на спирт. За півтора року спирт, виробництво якого повністю контролюється державним концерном "Укрспирт", виріс в ціні удвічі - до 155 грн за дал", - говорить джерело в одній з лікеро-горілчаних компаній.

Тому у держави є вибір - знижувати ціни для своєї продукції або збільшувати для російської, додає він.

Втім, ініціатива може суперечити нормам СОТ, що захищає іноземного виробника. За словами керуючого партнера юридичної фірми "Довгань і партнери" Віктора Довганя, порушенням правил СОТ буде, якщо мінімальні ціни на імпортний алкоголь будуть вищими, ніж на вітчизняний.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!