Через Податковий кодекс українці залишаться без мандаринів на Новий рік

Субота, 12 листопада 2011, 17:18

Виробники мандаринів у Грузії не впевнені, що їх урожай буде затребуваний в цьому сезоні.

Справа в тому, що Україна - основний споживач грузинських мандаринів і апельсинів - ввела новий податковий кодекс, і експортувати продукцію сюди грузинським фермерам стало невигідно.
 
Про це передає "АПК-Информ: овощи & фрукты" з посиланням на Georgia Times.
 
Засновник компанії "Схалта 22" Отар Путкарадзе заявляє, що в 2010 році податок на імпорт цитрусових в Україну становив близько 500 доларів за тонну, зараз ставка становить 650 доларів.
 
У той же час, 2010 року врожай у Грузії був одним з найнижчих за останні кілька років - близько 60 тис. тонн, з яких 43 тис. тонн було експортовано в Україну.
 
У Вірменію, Азербайджан, Казахстан, Білорусь, Молдову та Узбекистан були продані порівняно невеликі обсяги.
 
У 2011 році очікується врожай на рівні 90 тис. тонн, що лише трохи менше, ніж у 2009 році.
 
Уряд Грузії змушентй шукати нові ринки збуту. Велися переговори про експорт грузинських цитрусових до Німеччини і Голландії, але там конкурувати з іспанськими і алжирською фруктами виявилося досить складно.
 
Спроби домовитися з Польщею також не увінчалася успіхом.
 
Як кажуть самі виробники, мандарини і апельсини плодоносять в Грузії, навіть якщо за ними не доглядати. Але от якість їх рік від року знижується.
 
У країні не ведеться робота над створенням нових сортів, а несвоєчасна обробка від шкідників періодично призводить до загибелі значної частини урожай.
 
Так, 2010 року грузинські виробники зіткнулися з масовим нашестям кліща.
 
Оскільки своїх селекціонерів і агрономів в Грузії практично не залишилося, уряд намагається вирішити проблему оновлення цитрусових садів за рахунок закупівлі іноземних саджанців.
 
Поки ж доводиться задовольнятися тими сортами цитрусових, які ростуть в Грузії з 30-х рр. минулого століття.
 
Але ці фрукти не завжди вдається вигідно експортувати не стільки через їхні смакові якості, скільки через труднощі із зберіганням. Достигаючи масово в кінці листопада - початку грудня, мандарини швидко псуються, якщо відразу не знайдуть покупця.
 
Можна було б переробляти цитрусові, і для цього в Грузії є виробничі потужності.
 
Кілька заводів працюють, інші шукають інвесторів. Але будь навіть в Грузії достатню кількість переробних підприємств, вони все одно стикалися б з проблемою збуту для концентратів і соків, поки Росія для них закрита.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua