ЄЦБ буде скуповувати держборги стільки, скільки потрібно

Субота, 12 листопада 2011, 17:05

Бюджетні реформи в Італії йдуть в правильному напрямі, і Європейський центральний банк має намір підтримувати суверенних позичальників стільки, скільки потрібно, до тих пір, поки його дії не почнуть загрожувати ціновій стабільності.

Про це в сказав глава ЦБ Словенії Марко Кранець, передає Reuters.

За словами трейдерів, на цьому тижні ЄЦБ агресивно скуповував облігації Італії, щоб обмежити зростання вартості фінансування державного боргу країни, що оцінюється в 1,9 трлн євро, прийнятними рівнями.

Кранец, що є членом ради ЄЦБ, відмовився вдаватися в подробиці операцій зі скупки держборгу, проте сказав, що вони будуть продовжуватися "стільки, скільки потрібно".

"У нас гнучкий підхід, але ми ніколи не забуваємо нашу пріоритетну задачу, якою є забезпечення цінової стабільності", - наголосив банкір.

Кранец вважає, що боргові проблеми країн типу Греції чи Італії не здатні розвалити єврозону, що складається з 17 держав.

На його думку, нещодавнє рішення ЄЦБ знизити ставку рефінансування до 1,25% річних "відповідає нашій оцінці економічної ситуації".

"Вона показала, що ми можемо знизити ставки. Коли ситуація зміниться, ми її проаналізуємо і вирішимо, що зробити для забезпечення цінової стабільності і фінансової стабільності", - відзначив Кравец.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!