Єврокомісія проти мит на імпорт пального

П'ятниця, 11 листопада 2011, 17:28

Єврокомiсiя не бачить пiдстав для введення Україною мит на iмпорт палива з ЄС.

Про це заявила керiвник вiддiлу торгiвлi та економiки представництва Єврокомiсiї в Українi Ульрiке Хауер, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"ЄС не бачить пiдстав для введення мит на нафтопродукти в Українi, адже європейськi НПЗ не мають субсидiй на придбання нафти, вони перебувають у такому самому становищi, як i українськi заводи, тому говорити про демпiнг на українському ринку нафтопродуктiв з боку європейських постачальникiв немає пiдстав", - зазначила Хауер.

Вона наголосила, що європейське паливо вiдповiдає стандарту Євро-5, тодi як на українському ринку поширенi також нафтопродукти нижчої якостi.

Хауер зазначила, що якщо Україна введе мита, ЄС доведеться вдатися до вiдповiдних механiзмiв СОТ.

"Обсяг експорту нафтопродуктiв з ЄС в Україну становить близько 1 млрд доларів, у разi введення мит щодо цього товарообiгу не можна виключити аналогiчних заходiв ЄС у вiдповiдь", - пояснив можливi дiї ЄС юрист компанiї Mayer Brown (Бельгiя) Микола Мiзулiн.

Нагадаємо, що Україна продовжила до 21 грудня 2011 року спецiальне розслiдування щодо iмпорту окремих видiв нафтопродуктiв до країни.

З боку учасникiв ринку введення мит пiдтримують українськi НПЗ, якi заявляють, що отримують сировину значно дорожче, нiж нафтопереробнi заводи країн Митного союзу, зокрема, Бiлорусь.

Проти мит виступають великi мережi АЗС, якi переважно iмпортують паливо.

Вони вважають, що мита монополiзують ринок нафтопродуктiв.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!