Китайці зацікавились українськими банками

Четвер, 10 листопада 2011, 20:47

Незважаючи на непросту економічну ситуацію у світі, на українському банківському ринку незабаром можуть з’явитися нові гравці з країн, які раніше не були представлені у банківському секторі України.

Зокрема – це гравці з Китаю, пише DT.UA.

Це випливає з поширеної прес-службою Національного банку заяви голови НБУ Сергія Арбузова, зробленої ним під час зустрічі з послом Німеччини в Україні Гансом-Юргеном Гаймзетом у четвер, 10 листопада.

Так, Арбузов повідомив, що "спостерігається підвищення інтересу нових інвесторів до України, зокрема, з Російської Федерації та Китаю, з метою відкриття банків в Україні".

Зазначимо, що в Україні поки що немає жодного китайського банку.

Що стосується інвесторів з РФ, то в Україні вони представлені найбільшими гравцями: Сбєрбанком Росії, Внєшторгбанком і Внєшекономбанком - володіє часткою у Промінвестбанку, Банком Москви – "БМ банк".

Також відзначимо, що сьогодні на "круглому столі" директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова, коментуючи повідомлення ЗМІ про можливі продажі закордонними банками своїх "дочок" в Україні, повідомила, що іноземні банки не планують йти з українського ринку, принаймні, офіційно.

"Офіційно про вихід ніхто не заявляв... Наскільки мені відомо, іноземні банки не збираються йти з українського ринку, вони будуть залишатися і працювати на ринку України", - сказала Щербакова.

При цьому вона зазначила, що проблеми, які переживає в даний час європейський банківський ринок, де наразі йде перерозподіл фінансових потоків, Україна, безумовно, буде відчувати.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів вніс до Верховної ради законопроект, що визначає порядок продажу рекапіталізованих державою банків.

Так, уряд розраховує продати на аукціоні одному інвесторові держпакети акцій, що перевищують 90% статутного капіталу, трьох націоналізованих банків - Укргазбанку, банку "Київ" і "Родовід банку".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!