Україна готова качати азербайджанську нафту

Четвер, 10 листопада 2011, 09:10

Кабінет міністрів схвалив проект закону про ратифікацію угоди з урядом Азербайджану щодо співпраці у сфері транспортування нафти територією України.

Про це у середу заявив заступник міністра енергетики і вугільної промисловості Володимир Макуха, повідомляє агентство УНІАН.

Угода визначає рамкові умови співпраці у сфері транзиту азербайджанської нафти територією України.

"Ідеться про потенційні обсяги транзиту територією України азербайджанської нафти. Українська сторона забезпечить потужності для транзиту за різними напрямами", - сказав він.

Макуха нагадав, що сама угода була підписана між сторонами в січні 2011 року під час всесвітнього економічного форуму в Давосі.

"Азербайджан її вже ратифікував, і ми нарешті виносимо на ратифікацію цей договір", - сказав міністр, додавши при цьому, що конкретні обсяги транзиту, а також умови надалі обговорюватимуться на рівні господарюючих суб'єктів.

Як повідомлялося, на початку жовтня заступник міністра енергетики і вугільної промисловості Сергій Чех повідомляв, що в міжурядовій угоді з Азербайджаном йдеться про готовність України забезпечити прокачування до 16-20 млн. тонн азербайджанської нафти по своїй території, зокрема транзитом – до 13-17 млн. тонн.

За його словами, угода передбачає транспортування до 3 млн. тонн азербайджанської нафти за внутрішніми маршрутами, а також до 5 млн. тонн - у західному напрямі (Угорщина, Словаччина, Чехія) і до 8-12 млн. тонн - у напрямку Білорусі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!