Рада дозволить ветеринарам купувати наркотики

Вівторок, 1 листопада 2011, 16:42

Верховна рада має намір дозволити медикам і ветеринарам отримувати ліцензії на здійснення господарської діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

За проект закону про внесення змін до закону "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" щодо надання фізичним особам, які здійснюють медичну і ветеринарну практику, можливості використовувати в роботі наркотичні засоби, у першому читанні у вівторок проголосували 289 народних депутатів із 375 зареєстрованих у залі.

Як наголошується у пояснювальній записці, законопроект пропонує надавати фізичним особам, які мають ліцензії на медичну і ветеринарну практику право отримання ліцензій на здійснення господарської діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, передає DT.UA.

Нагадаємо, у січні 2011 року уряд прирівняв кетамін до наркотичних речовин і заборонив його використання без ліцензії.

Для отримання ліцензії потрібно дотриматись складних вимог щодо зберігання препарату і зібрати великий пакет документів, що могли дозволити собі лише великі клініки - юрособи - з більш ніж 1500 клінік в Україні ліцензію отримали лише 24.

Невеликі ж приватні кабінети без кетаміну можуть зникнути, зазначає ветеринар Валерій Столюк.

Пізніше Кабінет міністрів відтермінував обмеження на використання препарату кетамін у ветеринарії.

У Держкомітеті з контролю за наркотиками кажуть, що скоро ліцензії на кетамін отримати стане простіше.

"Ми розробили законопроект, який дозволить і приватникам отримувати ліцензії", - сказав юрист комітету Михайло Вайнагій.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"