Глава Держземагентства розповів про вимоги для покупців землі

Субота, 8 жовтня 2011, 10:29

Що стосується монополізації галузі та надмірної концентрації земельних ресурсів окремими особами після реалізації земельної реформи, то в законопроекті щодо цього передбачені спеціальні превентивні механізми.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив глава Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко.

"Якщо ми значно розширюємо свободу дій продавцям, тобто власникам паїв, то до покупців держава підходить із дуже твердими вимогами, регламентацією і контролем. По-перше, ми чітко обмежили категорії людей, які можуть володіти землею. Це фізособи - громадяни України, фермерські господарства, держава або територіальні громади", - пояснив чиновник.

Він зазначив, що відповідно до нинішнього варіанту законопроекту одна особа зможе купити не більше 2100 га. "Але, швидше за все, максимум в одні руки буде обмежений 500 гектарами", - додав він.

Крім того, при купівлі землі передбачається подання декларації джерел доходу, де покупець має довести законність і прозорість походження коштів для купівлі землі.

Кожен покупець у рамках економічної конкуренції також повинен пройти антимонопольну перевірку на родинні зв'язки і на зв'язки з зацікавленими особами.

"До речі, щоб уникнути зловживань, законопроектом передбачено норми з метою припинення скуповування на підставних осіб. Не виключено запровадження спеціальних кваліфікаційних вимог до покупців, таких, як наявність аграрної освіти, досвіду роботи в сільському господарстві або ведення товарного сільськогосподарського виробництва".

"Водночас молодим фахівцям, а також особам, що ведуть господарську діяльність на землі, планується при купівлі сільськогосподарських земель надавати пільги: вони одержать можливість купувати земельні ділянки з розстрочкою платежу строком на п’ять років, а можливо, й більше. Для залучення молоді в села нині обговорюються можливості надання пільгового житла або ж довгострокового дешевого кредитування".

Глава Держземагентства повідомив також, що передбачено механізми недопущення спекуляцій сільгоспземлями. Для цього законопроект передбачає спеціальні диференційовані ставки державного мита за договорами купівлі-продажу землі.

"Якщо ви перепродуєте свою ділянку в перший рік після її придбання, доведеться заплатити мито в 100% від її нормативної грошової оцінки, на другий рік - 90, на третій - 80 і так далі до 10%", - пояснив він.

Крім цього, буде введено або десятирічний, або взагалі безстроковий мораторій на зміну цільового призначення сільськогосподарських земель, відзначив Тимченко. "Ну й, нарешті, скуповування земель іноземним капіталом повністю виключене - на ринок не допускаються не тільки іноземці, а й будь-які юридичні особи", - підкреслив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!