МВФ боїться "удару" кризи по Східній Європі

П'ятниця, 7 жовтня 2011, 15:25

Міжнародний валютний фонд побоюється, що поширення боргової кризи єврозони може серйозно вдарити по Східній Європі, і радить регіону вжити рішучих заходів захисту.

"Пріоритетом номер один має стати прагнення зробити ці країни більш життєздатними, більш міцними", - сказав глава європейського департаменту МВФ Антоніо Борхес на брифінгу в Москві, повідомляє Reuters.

Економіки, що розвиваються, такі як Росія, переживають все більш швидкий відтік капіталу і серйозне падіння фінансових ринків з тих пір, як світовий економічний прогноз погіршився в серпні, а європейська боргова криза загострилася.

Частково відтік капіталу можна пояснити тим, що, побоюючись наслідків можливого дефолту Греції, західні банки виводять кошти із своїх східноєвропейських підрозділів.

"Ми звертаємо особливу увагу на фінансові наслідки, якщо проблеми у фінансовому секторі Західної Європи будуть продовжуватися, це безперечно вплине на Східну Європу", - сказав Борхес.

На цьому тижні Борхес схвилював громадськість, заявивши в Брюсселі, що МВФ може купувати іспанські та італійські суверенні облігації, намагаючись взяти кризу під контроль.

Пізніше він роз'яснив свої слова, уточнивши, що МВФ може кредитувати уряду, але не може купувати їх облігації на ринку.

"МВФ не має можливості купувати на ринку облігації. Однак ми зробимо все, що в наших силах, щоб відновити довіру до банків Іспанії та Італії", - сказав він.

Він також зазначив, що Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF), фонд допомоги, створений членами єврозони, теж може зміцнити довіру, якщо буде використаний належним чином.

EFSF може "мати дуже великий вплив", сказав Борхес:

"МВФ зробить все, що в його силах, щоб досягти цього, але можливість втручання на ринок сьогодні не входить в наші повноваження".

Лідери єврозони в липні вирішили розширити фактичну кредитоспроможність EFSF до 440 мільярдів євро. Парламенти більшості країн валютного союзу вже схвалили це рішення.

Борхес сказав, що ні з Росією, ні з будь-якою іншою країною поза зоною євро не ведуться переговори про пряме фінансової участі в EFSF, але інвестиції Росії та інших країн в облігації, випущені EFSF, будуть прийняті з радістю.

МВФ вважає, що у Європейського центробанку є простір для скорочення ключової ставки, і вважає, що інфляційні очікування в єврозоні добре зафіксовані.

"Ми сподіваємося, і на це сподівається і ринок, що ключова ставка буде знижена, в основному тому, що загроза інфляції невелика", - сказав Борхес.

У четвер ЄЦБ зберіг ставку на колишньому рівні і вирішив знову надавати додаткову ліквідність банкам.

"З огляду на ризики для зростання, ми думаємо, що низькі процентні ставки можуть бути доцільні", - додав Борхес.

Він також сказав, що фонд задоволений рішенням Банку Англії, який у четвер заявив, що відновить кількісне пом'якшення, щоб захистити британську економіку від впливу кризи в єврозоні.

Борхес назвав рішення про викуп державних облігацій ще на 75 мільярдів фунтів "правильним", але сказав, що на його думку, подальші подібні заходи не потрібні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!