Україна в 2012 році може мати сильні проблеми з хлібом

П'ятниця, 7 жовтня 2011, 10:45

Чиновники, які пообіцяли рекордний в історії урожай зерна в 2012 році - 54,3 млн тонн - швидше за все, погарячкували.

Цей план закладено в проект закону "Про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та основні напрями на 2013 і 2014 роки", пише "Дело".

Він є максимальним показником за всі роки незалежності, на два мільйони тонн перевершуючи попередній рекорд, зафіксований в 2008 році, і на 8% перевищуючи показник 2011 року.

Домогтися збільшення валу чиновники розраховують за рахунок розширення посівних площ під озимими та застосування сучасних агротехнологій.

Проте несприятливі погодні умови, посилені важким фінансовим становищем в агросекторі, зробили плани уряду, особливо в частині розширення площ під озимими, як мінімум оптимістичними.

Як відзначають фахівці Гідрометцентру, на даний момент в країні спостерігається одна з найсильніших засух за останні десять років. Осіння посуха охопила практично всі природно-кліматичні райони Україні, що негативно позначається на сівбі і розвитку озимих культур.

Мінагропрод, посилаючись на дані Укргідрометцентру, також відзначає, що тільки 10-15% площ в Україну оптимально зволожені, а на 70-80% площ десятисантиметровий шар ґрунту майже сухий.

Раніше в Мінагропрод заявляли, що вони будуть звертатися до аграріїв з проханням максимально розширити посівні площі під яровими культурами навесні, щоб компенсувати недобір озимих.

Проте, враховуючи невдоволення сільгоспвиробників проведеної чиновниками політикою в агросекторі, навряд чи ті з ентузіазмом підуть назустріч побажанням уряду.

Урожай 2011 року прогнозується на рівні 50 мільйонів тонн. У 2010 році урожай зернових склав 39,3 мільйона тонн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!