Кіпр дешево позичить у Росії 2,5 мільярда євро

Середа, 5 жовтня 2011, 20:47

Уряд Кіпру в середу уповноважив Мінфін позичити в Росії 2,5 мільярда євро на 4,5 року під 4,5 відсотка річних - вполовину менше поточної ринкової вартості.

Угода є міжурядовою угодою між Кіпром і Росією і вступить в силу з січня 2012 року, повідомив прес-секретар уряду острова Стефанос Стефаноу, повідомляє Reuters.

Угода "відкриває ще одне джерело фінансування для Республіки Кіпр на додачу до традиційного європейського ринку і створює нові можливості для зміцнення економічної кооперації між Кіпром і Росією", - сказав Стефаноу журналістам.

"Кіпрський уряд хотів би подякувати Російській Федерації за продемонстровану довіру до Кіпру та його економіки".

Вартість позик для острова різко зросла торік на тлі його фінансових проблем і залежності банків острова від стану справ у Греції, що чинить тиск на суверенний кредитний рейтинг.

Прибутковість 10-річних облігацій на досить тонкому вторинному ринку Кіпру була вище 11 відсотків протягом останніх двох місяців, а розміщення тримісячних казначейських векселів минулого тижня пройшло під ставку в 4,6 відсотка.

Зростання вартості позик для Кіпру підігріло спекуляції на тему того, що острів може стати наступним після Греції нужденним у фінансовому рятувальному колі ЄС.

Кіпр - провідний офшорний центр і, згідно з офіційною статистикою, найбільше джерело прямих іноземних інвестицій в Росію.

При цьому переважна частина цих інвестицій має російське ж походження, кажуть фінансисти.

Останнім часом Кіпр зробив зусилля для розвідки природного газу на родовищі в східному Середземномор'ї, поруч з ізраїльським, яке, як передбачається, є найбільшим з відкритих за десятиліття.

На питання, чи є додаткові умови в угоді з Росією і чи пов'язаний кредит зі спробами Кіпру отримати доступ до покладів вуглеводнів, Стефаноу відповів: "Ніяких умов і ніяких таких зобов'язань".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!