Україна готова прокачувати 20 мільйонів тонн азербайджанської нафти

Середа, 5 жовтня 2011, 18:12

Україна готова забезпечити прокачування до 16-20 мільйонів тонн азербайджанської нафти по своїй території, зокрема транзитом - до 13-17 мільйонів тонн.

Про це журналістам повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Сергій Чех, передає УНІАН.

За його словами, такі граничні обсяги зафіксовано в угоді про співпрацю у сфері транспортування нафти територією країни між урядами України та Азербайджану, яка буде запропонована для ратифікації Верховній раді.

Чех уточнив, що угода передбачає зокрема транспортування до 3 мільйонів тонн азербайджанської нафти внутрішніми маршрутами на Дрогобицький НПЗ і Надвірнянський НПЗ, а також до 5 мільйонів тонн у західному напрямку - Угорщина, Словаччина, Чехія і до 8-12 мільйонів тонн у напрямку Білорусі.

"Це готовність для бізнесу, щоб у рамках цієї угоди наші азербайджанські партнери могли вести переговори щодо комерційних поставок, а ми частину купуватимемо й поставлятимемо на свої заводи, а частину пускати транзитом", - сказав заступник міністра.

Голова правління "Укртранснафти" Олександр Лазорко в середині вересня озвучив плани компанії щодо транспортування азербайджанської нафти через нафтопровід "Одеса-Броди" й одну з гілок нафтопроводу "Дружба" на НПЗ у Кралупах (Чехія), а також через Одеса-Броди і "Дружбу" до Мозиря з подальшим її транзитом по білоруській гілці "Дружби" в напрямку Плоцька (Польща).

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, в 2010 році поставки нафти з Азербайджану в Україну зросли в 2,1 раза, порівняно з 2009 роком - до 1,614 мільйона тонн.

За підсумками січня-серпня 2011 року ці поставки скоротилися на 21,5% - до 704,7 тисячі тонн.

Наразі в Україні азербайджанська нафта переважно переробляється на потужностях Кременчуцького НПЗ - "Укртатнафта".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!