Третина мешканців Західної України - потенційні мігранти

Середа, 5 жовтня 2011, 11:03

Майже третина дорослого населення західного регіону України - потенційні мігранти на наступні п'ять років.

Як показують дослідження, бажання виїхати часто залишається тільки намірами, передає видання "Коментарі" з посиланням на дослідження громадської організації "Європа без бар'єрів".

Абсолютна більшість - 68% опитаних мешканців Закарпатської, Львівської та Волинської областей - не планують і навряд чи будуть планувати виїзд за кордон з метою заробітку або отримання постійного проживання.

Лише 6% мають чіткі плани щодо еміграції.

Серед причин, що спонукають людей до такого кроку, називаються  матеріальні труднощі, безперспективність, відсутність надії на зміну ситуації.

За умови, що ЄС введе таки для громадян України безвізовий режим для короткострокових поїздок, то лише 18% респондентів заявили, що готові негайно скористатися такою можливістю.

"Це абсолютно незначна кількість, - коментує експерт громадської ініціативи "Європа без бар'єрів" Світлана Мітряєва.

"Ця цифра ще раз доводить, що для Європи немає ніяких загроз і ризиків при скасуванні віз для українців. Але чомусь ЄС малює для себе набагато більш страшну картину", - зазначає вона.

Серед головних перешкод для виїзду за кордон респонденти називають не тільки ускладнену процедуру отримання віз, а й мовний бар'єр.

Так, половина опитаних не володіє жодним мовою, яка є поширеним на території країн шенгенської зони.

Серед держав, які найчастіше відвідують мешканці західного регіону, Польща, Італія, Франція, Німеччина, Чехія, Угорщина та Іспанія.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!