НБУ боротиметься із валютними спекулянтами через відмітки на ксероксах

Середа, 5 жовтня 2011, 09:12

НБУ роз'яснює, що для уникнення зловживань з ксерокопіями перших сторінок паспорта, узятими при здійсненні валютообмінних операцій, на копіях повинна ставитися відмітки про вчинення операції.

"На ксерокопію буде поставлена позначка, що операція відбулася - тим самим буде забезпечена неможливість використання копії для проведення повторних операцій", - сказав керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький, передає "Інтерфакс-Україна".

Він нагадав, що знята ксерокопія захищена законом про банківську таємницю, за порушення якої банки несуть кримінальну відповідальність.

Литвицький також повідомив, що Нацбанк планує розширити перелік документів, за якими можна буде купувати валюту.

У той же час він відзначив, що для серйозніших змін порядку купівлі-продажу готівкової валюти необхідно прийняти закон про валютне регулювання.

Радник глави НБУ підкреслив, що головною метою останніх дій регулятора в цій сфері є їх приведення у відповідність до норм чинного законодавства.

"Ми хочемо показати приклад того, що законодавчі рішення не повинні ігноруватися", - сказав Литвицький.

Він додав, що ці дії вводяться для боротьби з корупцією і відмиванням коштів, отриманих незаконним шляхом.

Він зазначив, що дії НБУ на готівковому ринку вже приносять певні результати, хоча адаптаційний період ще і не закінчився.

"Ми на проведення інтервенцій заощадили близько0,5 мільярда доларів. Попит і пропозиція на готівковому ринку консолідується на поточних рівнях - близько 8,04 гривні за доллар", - повідомив Литвицький.

За його словами, в разі відсутності цих заходів готівковий курс гривні міг просісти істотніше під впливом ситуативних спекулятивних чинників.

"В основі нашої політики прагнення відсікти по максимуму тіньову і спекулятивнускладову. Ми отримали перші скромні результати", - підкреслив радник глави НБУ.

Він зазначив, що золотовалютні резерви Нацбанку залишається на надійному рівні -35 мільярдів доларів, який все ще перевищує показник на початок 2011 року.

"У першій половині 2011 року ми зробили великі ін'єкції в економіку, коли купували валюту і утримували гривню від ситуативного укріплення. Це було важливим фактором економічного розгону. Але вже тоді ми знали, що вітри змінюються, і ці резерви нам потрібні, щоб згладжувати коливання валюти" , - сказав Литвицький.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!