ЄС порадує "східних партнерів" 150 мільйонами

Вівторок, 4 жовтня 2011, 11:48

ЄС планує додатково виділити на реалізацію проектів у рамках "Східного партнерства" 150 мільйонів євро до 2014 року.

Про це повідомив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає УНІАН.

Він відзначив, що така декларація пролунала на другому саміті "Східного партнерства", що відбувся наприкінці минулого тижня у Варшаві.

Міністр зауважив, що Євросоюз до 2014 року загалом зарезервував на реалізацію проектів у державах - східних сусідах ЄС майже 2 мільярди євро.

1,2 мільярда євро, за його даними, буде спрямовано на двосторонню співпрацю з державами - східними сусідами, 600 мільйонів євро - на багатостороннє співробітництво шести держав-учасниць "Східного партнерства".

Міністр не уточнив, на які цілі планується направити додаткові 150 мільйонів євро.

За словами Сікорського, Євросоюз задекларував готовність збільшити фінансування "Східного партнерства" у наступному бюджеті ЄС - на 2014-2020 роки.

"Фінансування буде збільшене, але ключовим є те, що вже ухвалений бюджет, незважаючи на кризу в ЄС, реалізується", - сказав він.

Міністр зазначив, що передбачені чинним бюджетом кошти країни зможуть використати до 2017 року.

"У липні 2011 року були ухвалені рішення, які уможливлюють фінансування головних проектів, таких як дешеві позики для бізнесу, фонд для підвищення енергетичної ефективності України, навчання чиновників, програми у сфері культури", - повідомив Сікорський.

Він назвав важливим включення держав "Східного партнерства" у європейські програми обміну науковців і студентів, зокрема, студентської Erasmus.

Ініціатором запровадження нової політики Євросоюзу - "Східного партнерства" - у 2008 році виступила Польща.

Раніше повідомлялося, що з виділених Євросоюзом на "Східне партнерство" 600 мільйонів євро 350 мільйонів євро планувалося витратити на багатосторонні проекти, 175 мільйонів євро - на реформи у країнах та 75 мільйонів  євро - на проекти регіонального розвитку.

До "Східного партнерства" включені Україна, Білорусь, Грузія, Молдова, Азербайджан та Вірменія.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!