МВФ хоче по-іншому заганяти країни в борги

Понеділок, 31 жовтня 2011, 15:31

Представники МВФ заявили, що шукають найбільш ефективні способи надання допомоги країнам, що зазнають економічних потрясінь через нестабільну ситуацію на ринку.

Про це передає Reuters з посиланням на заяву МВФ.

При цьому представники МВФ підкреслили, що вивчають загальний підхід до проблеми і не обговорюють можливу допомогу конкретним країнам.

Такі заяви надійшли після появ у пресі повідомлень про те, що МВФ працює над створенням інструменту кредитування у короткостроковій перспективі, який повинен запобігти поширенню боргової кризи у країнах ЄС.

При цьому наголошувалося, що МВФ може надати кошти таким країнам, як Іспанія та Італія, чиї державні облігації все ще демонструють високий рівень прибутковості.

Як йдеться у заяві МВФ, фонд справді переглядає існуючі механізми кредитування, додаючи нові пункти до реформ, вжитих у відповідь на фінансову кризу 2008-2009 роки.

Проте створення нового кредитного інструменту поки не планується.

"Наша мета - запобігти поширенню кризи шляхом надання ліквідності країнам зі стабільною політичною ситуацією і відносною надійністю банківської системи, які опинилися під тиском напруженої ринкової ситуації", - йдеться в заяві.

"Однак наші зусилля спрямовані на задоволення потенційних потреб всіх учасників ринку, а не окремо взятих країн", - уточнюють представники МВФ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!