Скарбниця Німеччини через технічну помилку "збагатилася" на 55 мільярдів євро

Понеділок, 31 жовтня 2011, 09:29

Скарбниця ФРН стала багатшою на 55,5 мільярда євро через бухгалтерську помилку.

Про це повідомило німецьке міністерство фінансів, передає "Німецька хвиля".

Помилка у 55,5 мільярдів виникла під час переказу грошей до так званого "поганого банку" FMS Wertmanagement у процесі одержавлення збанкрутілого банку Hypo Real Estate.

Таким чином загальний обсяг німецького державного боргу зменшується з 83,7% до 81,1% від ВВП країни, підсумовує міністерство фінансів Німеччини.

Однак навіть такий зменшений показник є завеликим. Відповідно до Маастрихтського договору, максимально дозволений рівень боргу для країни – 60% у співвідношенні до ВВП.

"Незважаючи на причини цієї корекції, які ще треба з`ясовувати, німецький уряд вітає будь-яке скорочення державного боргу", - йдеться в заяві фінансового відомства.

Для порівняння: сума, якої німецька скарбниця недорахувалася внаслідок помилки, є майже вдвічі більшою, ніж обсяг сукупного нового боргу Німеччини за 2011 рік.

Опозиція вимагає від міністра фінансів якнайшвидшого з`ясування обставин безпрецедентної помилки.

"Це не та сума, яку швабська домогосподарка кладе до коробки від печива та забуває", - зауважив представник фракції СДПН Томас Опперманн, наголосивши, що не помітити 55,5 мільярдів – абсолютно безвідповідально.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!