Угода про вільну торгівлю з ЄС ще далека від завершення

Субота, 29 жовтня 2011, 17:32

Минулого тижня завершилися технічні переговори щодо угоди про поглиблену і всеозяжну вільну торгівлю з Євросоюзом.

Насправді, робота над документом триває: узгоджено лише принципові питання, тоді як залишилося ще багато технічних деталей.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив уповноважений уряду України з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький.

"Ми погодили принципові питання. Але залишилося ще дуже багато технічних деталей. Адже імплементаційні періоди розтягнуто до 15 років, і ми все розписуємо, аби було зрозуміло, що робиться щороку. Саме над цим тепер працюємо, над своєрідним "зачищенням" по всій угоді".

"Оскільки деякі розділи документа ми завершили рік чи два тому, і було залишено "маячки", точки стикування з іншими частинами угоди. Таке стикування саме тепер і проводитиметься. Це технічна робота, яка не потребує "політичного" втручання на високому рівні".

Говорячи про переговори, що завершилися минулого тижня, П'ятницький підкреслив: "Ми не просто завершили технічні переговори. Прийняті остаточні політичні рішення з питань, до цих пір залишалися неузгодженими. Це наш імпорт автомобілів з ЄС і експортні мита на окремі види товарів. Рішення об'єднані під загальною назвою "застосування двосторонніх захисних заходів".

Урядовий уповноважений назвав унікальним той факт, що захисні заходи щодо експорту поєднуються зі скасуванням експортних мит.

"У практиці інших угод такого немає, - підкреслив він. - Що стосується двосторонніх захисних заходів для автомобілів, то такої формули теж немає ні в корейській угоді, ні в інших, підписаних Євросоюзом".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!