Глава ЄЦБ: криза єврозони ще не подолана

Субота, 29 жовтня 2011, 13:04

Жан-Клод Тріше, що йде з посади голови Європейського центробанку закликав якомога швидше виконати рішення зі стабілізації загальноєвропейської валюти, прийняті на нещодавньому кризовому саміті країн зони євро в Брюсселі.

В інтерв'ю німецькому тижневику Bild am Sonntag, яке цитують у суботу, 29 жовтня, інформаційні агентства, Тріше підкреслив, що криза євро "ще не подолана", тому швидке і ретельне виконання рішень брюссельської зустрічі у верхах має зараз "вирішальне значення", передає Deutsche Welle.

Одночасно Тріше висловив упевненість в тому, що урядам країн зони євро вдасться відновити фінансову стабільність, і не виключив можливості нових інтервенцій ЄЦБ на фінансових ринках.

"Придбання держоблігацій держав, що переживають кризу, або забезпечення банків кредитами під тверді відсотки цілком виправдано в надзвичайних ситуаціях, викликаних глобальною кризою", - вказав глава Європейського центробанку.

Тріше, однак, зазначив, що, як тільки уряди отримають в своє розпорядження інструменти, що дозволяють відновлювати фінансову стабільність, у "Європейського центробанку відпаде необхідність вдаватися до таких екстрених заходів".

Тріше залишає посаду голови ЄЦБ 31 жовтня. Його замінить представник Італії Маріо Драгі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!