Вільна торгівля з ЄС виключає входження в інший союз

Субота, 29 жовтня 2011, 10:07

У разі підписання угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом питання про входження України ще в який-небудь союз підніматися не буде.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив уповноважений уряду з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький.

"Я думаю, що в цьому разі питання про входження в якийсь інший союз уже навіть не порушуватиметься, оскільки процес стане незворотним. Оскільки ми перейдемо на зовсім інші правила, витративши на їх адаптацію час і серйозні ресурси. Тому дуже хочеться, щоб ця угода відбулася", - підкреслив урядовий уповноважений.

Порівнюючи угоди про вільну торгівлю з Євросоюзом та СНД, Пятницький зазначив, що це дуже різні угоди: "З ЄС - цивілізаційна, в СНД - всього лише рамкова. Хочеться вірити, що в угоду СНД, якщо, звісно, вона почне працювати, ми привноситимемо європейську філософію".

Він пояснив, що ЗВТ СНД стосується тільки торгівлі товарами та передбачає якісь базові речі, в основному це не стягнення мит.

"Коли ж ми говоримо про нашу угоду про вільну торгівлю з ЄС, то там є розділи, яких у документі СНД взагалі не передбачено, наприклад "Сталий розвиток". Це і соціальні питання, і адаптація екологічних стандартів, на що в угодах про вільну торгівлю старого типу ніхто ніколи не звертав уваги. Сучасні ж угоди без цього неможливі, бо і торгівля, і виробництво впливають на довкілля", - зазначив Пятницький.

Відповідаючи на питання про те, наскільки цей документ можна вважати інтеграційним, враховуючи, що в преамбулі Угоди про асоціацію, судячи з усього, перспективи членства таки не буде, урядовий уповноважений сказав: "В економіці воно, дійсно, абсолютно інтеграційне. Настільки, наскільки ми зможемо адаптуватися до системи правил Євросоюзу. Що глибше ми адаптуємося, то більше інтеграційним воно буде".

П'ятницький підкреслив, що "усе, що робитиметься в рамках Угоди, наближає нас до Європейського Союзу. Це дуже близько до режиму, який існує в частині країн EFTA, що входять в European Economic Area (Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейну). Це реальне наближення, це "правила без інституцій". Наближення за правилами дає нам можливість працювати за ними на єдиному європейському ринку".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!