Держборг Японії перевищить ВВП єврозони

П'ятниця, 28 жовтня 2011, 12:35

Держборг Японії в поточному фінансовому році може вперше перевищити 1 квадрильйон єн - 13 трильйонів доларів.

За оцінками міністерства фінансів країни, обсяг державних запозичень Японії у фінансовому році, який завершиться в березні 2012 року, може збільшитися до 1024 трильйон єн - це більше ВВП всієї єврозони, що становив 9,179 трильйона євро, або - 13 трильйонів доларів, в 2010 році, передає "Інтерфакс".

Боргове навантаження Японії, вдвічі перевищує обсяг ВВП країни, продовжує рости, оскільки уряд країни змушений продавати облігації, щоб залучити кошти для реконструкції об'єктів інфраструктури після березневого землетрусу.

Рейтингові агентства Moody's Investors Service і Standard & Poor's знизили рейтинги Японії в 2011 році, відзначивши відсутність в уряду реальних планів скорочення боргового навантаження, що є найзначнішою серед розвинених країн.

Прем'єр-міністр Японії Йосіхіко Нода заявив у п'ятницю, що державні фінанси Японії знаходяться в "серйозному стані", і необхідно збільшити податки для оплати витрат на відновлення країни після стихійного лиха без підвищення боргового навантаження.

Нода, виступаючи перед парламентом країни в п'ятницю, запропонував план тимчасового збільшення податків на загальну суму 11,2 трильйона єн і продажу часток уряду в компаніях Japan Tobacco Inc. і Japan Post Holdings Co.

Проект уряду передбачає, зокрема, збільшення корпоративного податку з квітня 2012 року на три роки, прибуткового податку - з січня 2013 року на 10 років.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!