Проблеми банків будуть приховувати по півроку

Четвер, 27 жовтня 2011, 11:03

Верховній раді пропонують реформувати систему нагляду за проблемними банками та їх ліквідації.

У парламенті зареєстрований відповідний законопроект, який дозволить НБУ вважати банк "проблемним" при неповерненні коштів хоча б по одному вкладу, пише "Комерсант-Україна".

Документом повністю змінюється технологія роботи з неплатоспроможними банками.

Зараз, згідно із статтею 75 закону "Про банки і банківську діяльність", НБУ вводить тимчасову адміністрацію в банки в разі загрози їх платоспроможності. При цьому адміністрація може бути введена при двох і більше порушеннях вимог НБУ.

Після цього адміністратор або санує установу, або НБУ приймає рішення про ліквідацію проблемного банку.

Тепер пропонується, щоб на першому етапі Нацбанк відносив банк до категорії "проблемних" при виникненні хоча б одного з критеріїв.

Це зниження регулятивного капіталу або нормативів капіталу на 10% за місяць; невиконання банком вимоги вкладника або кредитора протягом 5 днів; системне порушення банком законодавства про відмивання доходів; подача недостовірної звітності; систематичне незабезпечення управління ризиками.

Крім того, НБУ зможе встановити додаткові критерії.

При цьому рішення про визнання установи проблемною є банківською таємницею. Інформація про проблеми в установі не буде розголошуватися, поки через півроку його не віддадуть в управління тимчасовому адміністратору.

Банкіри відзначають, що деякі критерії визнання банків "проблемними" є занадто жорсткими

Експерти вважають, що збереження в таємниці проблем банку врятує його від відтоку вкладів, але може стати причиною виведення коштів акціонерами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!