Уряд не хоче витрачатися на житло для молоді

Четвер, 20 жовтня 2011, 17:17

Державна спецiалiзована фiнансова установа "Державний фонд сприяння молодiжному житловому будiвництву" виступає за збiльшення фiнансування для кредитiв молодим сiм'ям та одиноким молодим громадянам на будiвництво та придбання житла.

Про це сказав голова правлiння Держфонду Леонiд Рисухiн, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

За його словами , фінансування необхідно збільшити приблизно вдвiчi порiвняно iз закладеною у проект держбюджету сумою в 60 мільйонів гривень - до 120 мільйонів гривень.

"Ми проводимо консультацiї з народними депутатами, з Мiнфiном, щоб було збiльшено суму на кредитування. На сьогоднi сума поки що записана, як i на поточний рік, 60 мільйонів, але я думаю, що її буде збiльшено. Ми просимо десь удвiчi", - зазначив Рисухін.

За даними фонду на 1 жовтня, 60 мільйонів гривень, передбачених держбюджетом на 2011 рiк, профiнансовано в повному обсязi.

Крiм того, за рахунок коштiв мiсцевих бюджетiв на реалiзацiю цiєї програми у 2011 роцi передбачено 47,4 мільйона гривень, з яких на 1 жовтня профiнансовано 25,9 мільйона гривень.

Держфонд у сiчнi-вереснi поточного року надав 307 пiльгових житлових кредитiв молодим сiм'ям.

"До кiнця року обсяги фiнансування програми з усiх джерел буде доведено до 130 мільйонів гривень, що дасть змогу за результатами року забезпечити житлом близько 500 молодих сiмей", - йдеться в матерiалах.

Крiм того, як зазначив Рисухiн, фактичне недофiнансування програми забезпечення молодi житлом, розрахованої на 2002-2012 роки становить на сьогоднi 630 мільйонів гривень.

"Було б правильно, щоб держава дофiнансувала це хоча б в останньому роцi", - сказав вiн.

Голова правлiння держфонду також повiдомив, що фонд сподiвається на видiлення в 2012 роцi 32 мільйонів гривень на погашення заборгованостi та компенсацiї вiдсоткiв за кредитами молодi, яка виникла ще у 2009 роцi.

У матерiалах фонду також повiдомляється, що на 1 жовтня для надання громадянам держпiдтримки на будiвництво (купiвлю) доступного житла спрямовано 65,1 мільйона гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!