SAB Miller продасть туркам українські "пивні" активи

Середа, 19 жовтня 2011, 10:55

Британська SABMiller і турецька Anadolu Efes домовилися про стратегічний альянс на ринках, що розвиваються, і погоджують створення стратегічного союзу на території Туреччини, Росії, країн СНД, Центральної Азії та Близького Сходу.

У рамках угоди SABMiller передає Efes пивний бізнес в РФ і Україні, йдеться в повідомленні компаній.

Згідно з повідомленням, SABMiller отримає 24% в капіталі Anadolu Efes, викупивши допемісію акцій. У основного акціонера - конгломерату Anadolu Group - залишиться 42,8% акцій турецького пивоварного холдингу.

Об'єднавшись, SABMiller і Anadolu Efes займуть друге місце на російському пивному ринку, йдеться в повідомленні.

Синергію від злиття в Росії компанії оцінюють в 120 мільйонів доларів на рік.

Згідно з повідомленням, Anadolu Efes здійснить емісію в 142,1 мільйона нових акцій Anadolu Efes для SABMiller, що становитиме 24% акціонерного капіталу укрупненої компанії Anadolu Efes після капіталізації.

В обмін на передачу свого бізнесу в Росії і Україні SABMiller отримає кредитну ноту, яка буде погашена після збільшення акціонерного капіталу Anadolu Efes.

До укладення цієї угоди Anadolu Group володіє 56,33% акціонерного капіталу Anadolu Efes.

З урахуванням довгострокового характеру партнерства SABMiller і Anadolu Group укладуть акціонерну угоду з тим, щоб гарантувати збереження за Anadolu Group мажоритарний контроль над Anadolu Efes.

SABMiller буде мати представництво в раді директорів Anadolu Efes і буде користуватися звичайними правами, що захищають міноритарних акціонерів.

Крім того, сторони домовилися про надання права першої пропозиції за справедливою ринковою ціною у випадку, якщо яка-небудь із сторін вирішить продати якусь частку своєї участі в Anadolu Efes.

SABMiller і Anadolu Efes оцінюють вартість підприємств SABMiller в Росії і на Україну приблизно в 1,9 мільярда доларів.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!