Путін сказав, що інтеграція в СНД - не справа Заходу

Вівторок, 18 жовтня 2011, 10:06

Прем`єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін рекомендує Заходу займатися своїми справами, а не заважати створенню інтеграційних структур на пострадянському просторі.

Про це він сказав в інтерв`ю федеральним каналам, передає УНІАН.

"Щодо наших критиків з-за кордону, саме критиків, які кажуть про наші імперські амбіції: ну що тут можна сказати? Ми бачимо, що відбувається, скажімо, в Європі: там інтеграція досягла такого рівня, який навіть у Радянському Союзі іноді не снився", - заявив російський керманич.

За його словами, кількість обов`язкових для виконання рішень Європарламенту більша, ніж кількість обов`язкових рішень, які ухвалювалися Верховною Радою СРСР для радянських республік.

Також російський прем`єр заявив, що зараз у ЄС вже говорять про єдиний уряд у прямому сенсі цього слова, про єдиний регулятор у сфері міжвалютних відносин в економіці.

"Там нормально, ніхто не говорить про імперські прагнення. А в Америці? У Північній Америці йдуть активні інтеграційні процеси між США, Канадою, Мексикою, те ж саме відбувається у Латинській Америці, те ж саме відбувається в Африці. Там у них все можна, і все гаразд, а у нас - імперські амбіції", - заявив він.

"Ось цим критикам - а вони явно недобросовісні критики - я можу сказати: знаєте що, займіться своїми справами: боріться зі зростаючою інфляцією, зі зростаючим державним боргом, із ожирінням зрештою, - займіться справою", - додав Путін.

Він також заявив, що інтеграція для країн пострадянського простору економічно вигідна, і нагадав, що механізми інтеграції обговорювалися ще 2002 року лідерами РФ, Казахстану, Білорусі та Україні.

"Ми у мене вдома розмовляли учотирьх з цього приводу. Я, Назарбаєв, Лукашенко і тодішній президент України Кучма. Я запропонував почекати його спеціально, ми його дочекалися і вчотирьох розмовляли", - сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!