В Україні збільшується число жебраків, але не за даними влади

Понеділок, 17 жовтня 2011, 15:35

Після економічної кризи 2008-2009 років в Україні за офіційними даними кількість бідних зменшилася, хоча за відчуттями самих громадян жебраків стало більше.

Про це повідомила на прес-конференції в понеділок співробітник Інституту демографії і соціальних досліджень імені Птухи НАН України Людмила Чернюк, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За її словами, у 2010 році рівень відносної бідності вперше опустився нижче оцінки 25% і склав 24%. При цьому падіння рівня бідності вперше за останні 10 років відбулося за рахунок того, що держава в роки кризи залишила всі державні гарантії на попередньому рівні.

У той же час, кількість людей із середнім доходом значно знизилася, і, таким чином, у нижній частині розшарування громадян за доходами зменшилася.

"На жаль, не бідним стало жити краще, а знизилися середні суспільні стандарти", - підкреслила Чернюк.

У той же час, кількість родин, 60% доходів у яких іде тільки на харчування, у 2010 році зменшилася з 49% до 41,2% у порівнянні з попередніми роками, відзначила вона.

Разом з тим, заступник директора соціальної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко відзначив, що відповідно до соціологічних досліджень, рівень бідності, тобто людей, що ледь зводять кінці з кінцями і їхніх доходів не вистачає навіть на харчування, збільшилася з 12,5% на початку 2008 року до 13,8% у жовтні 2011 року.

Кількість бідних людей, тобто доходів яких вистачає на харчування і необхідні речі, відповідно також збільшилася з 34% до 41%.

За словами Міщенка, в бідності в Україні "жіноче обличчя", оскільки 62% людей, що "ледь зводять кінці з кінцями", є жінками. При цьому, серед жебраків 50% складають люди пенсійного віку (60 і більш років), серед бідних - 29% тієї ж вікової категорії.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!